Hint kınacısı | hint kınacısı fiyatları » Kına Organizasyon | Kına gecesi | Kına Organizasyon Şirketi | Pendik Kına Organizasyon

Hint kınacısı | hint kınacısı fiyatları

Hint Kınacısı

Hint kınası bayanlar tarafından son zamanlarda oldukça fazlatercih edilen seçenekler arasında yer alır. Kişiler hem geçici dövme olarak hemde aynı zamanda saç boyası gibi kullanabilirler. Son derece besleyici olan buürün Hint kınacısı olan kişilerden bulunabilir.


Hint Kınası

Hint kınası Arabistan’da bulunan bir kınaağacının yapraklarının kurutulması ile elde edilmektedir. Birçok farklı yararıolmasına rağmen bayanlar için saç boyası gibi de kullanılmaktadır.Kızıl renkleri seven bayanlar için son derecedoğru bir tercih olabilir. Çünkü bayanların saçları bu şekilde saç boyasındanyıpranmaz.Hint kınası saçı beslediği için birçok kişitarafından tercih edilmektedir.Aynı zamanda sadece saç rengi değişimi içindeğil bunun yanı sıra ellere geçici dövme şeklinde de kullanılabilir.Birçok bayan farklı çiçek ve de dal desenleriile ellerde geçici dövme olarak kullanırlar.

Hint Kınası NasılHazırlanır?

Hint kınasını saçınızı sürecekseniz bu noktadasaç boyunuza göre kına almalısınız. Çünkü kısa saçta bir paket ve uzun saçtaiki paket kına tercih edilmelidir.Bu kınaları bir kaseye koymalı ve daha sonraiçerisine limon suyu ve badem yağı eklemelisiniz. Daha sonra tüm bunlarıkarıştırmanız gereklidir. Dilerseniz zeytin yağı ekleyebilirsiniz.Karıştırdığınız malzemeleri ağzı kapalı bir camkase içerisine koyabilir ve daha sonra tüm bunları karıştırabilirsiniz. 1 gecebu karışımı bekletebilirsiniz.Daha sonra bu karşımı saç diplerinizdenbaşlayarak saç uçlarına doğru boyayabilirsiniz. Normal boyama işlemi yapıyormuşgibi işlemi yapabilirsiniz.Yaklaşık olarak 60 ila 90 dakika kadarbekletebilirsiniz ve daha sonra yıkayabilirsiniz.Dışarı çıkmayacağınız bir gün kınayı yakmanızdaha doğru olabilir. Ya da dışarı çıkmadan 6 saat kadar önce yıkamanızgereklidir. Çünkü koku 6 saat sonra geçmeye başlayacaktır.

                                

Hint Kınasının Yararları ve Zararları

Hint kınası yaktığınız zaman saçınız doğal kızılve doğal kahverengi renklerine kavuşabilir. Saçınız beslenebilir.Parlak ve hacimli saçlara sahip olurken aynızamanda kepek sorununda kurtulursunuz.Eğer cildinize denk gelirse uzun süreçıkmayacağı için mutlaka eldiven tercih etmelisiniz.Hint kınası ile saç boyadığınız zaman üzerinenormal boyalar tutmayacağı için hint kınası ile boyamadan önce iyi düşünmelisiniz.
Arama Yap